kudikeliai.lt kudikeliai.lt

Skubios pagalbos tel. 865775240

Tel. (8 46) 49 01 90

El. paštas: kudikiu.namai@gmail.com

 

Mada ir grožis

Projektas „Mada ir grožis“

Projekto tikslas: diegti grožio ir estetikos suvokimą vaikams, naudojant žaidybinę formą.

Uždaviniai:

 

  • Supažindinti vaikus su „Mada“ sąvokos reikšme;
  • Supažindinti vaikus su rūbų ir aksesuarų įvairove;
  • Aptarti rūbų paskirtį, pritaikant juos įvairiai veiklai;
  • Mokyti derinti rūbus tarpusavyje, atsižvengiant į spalvas;
  • Mokyti skirstyti rūbus pagal metų laikų sezoniškumą;
  • Perteikti rūbų ir aksesuarų vaizdinius meniniuose darbeliuose;
  • Surengti meninių darbų parodą „Mano šalikėlis“;
  • Vykdyti ekskursiją į rūbų parduotuvę bei įstaigos rūbų sandėlį ir skalbyklą;
  • Surengti šventę „Madų šou“

Projekto įstaigoje koordinatorės: logoterapeutė Eglė Černiauskaitė, auklėtoja Saulutė Salienė.

Projekto trukmė: spalis – lapkritis

Projekto dalyviai: 2 - 6 m vaikai ir pedagogai

Projekto aplinka: įstaigos grupės, salė, kiemas, rūbų sandėlis ir rūbų parduotuvė prekybos centre.

Priemonės: knygos, plakatai, pieštukai, guašas, teptukai, baltas ir spalvotas popierius, plastilinas, įvairiausi rūbai ir aksesuarai.

Taikomi metodai: aiškinimo, demonstravimo, pokalbio, meninės raiškos, skaičiavimo, žaidimai, ekskursijos.

 

Projekto eiga:

Veikla „Mada“. Vartydami mados žurnalus, aptarėme mados reikšmę žmogui, stebėjome įvairius rūbų bei aksesuarų derinius, išskyrėme jų detales, aptarėme spalvas, raštus bei jų suderinamumą. Kirpdami žmonių rūbų stiliaus vaizdinius, mokėmės kirpti žirklėmis, o klijuojant, naudotis klijais.

Paroda „Mano šalikėlis“. Prisiminę spalvas ir jų pavadinimus, žaisdami, stengėmės rasti jas savo rūbeliuose, o  pasirinkę vieną iš rūbų detalių – šalikėlį, perteikėme jo vaizdinį meniniuose darbeliuose bei surengėme jų parodėlę.

Išvyka į rūbų parduotuvę. Aplankę rūbų parduotuvę, stebėjome įvairių stilių ir spalvų rūbus.  Aptardami, atitinkamai priskyrėme juos mergaitėms ir berniukams. Stebėjome rūbų dydžių skirtumus, paskirtį pagal sezoniškumą, sužinojome, jog rūbus siuva siuvėjos, o juos parduoda rūbų parduotuvių pardavėjos.

Veikla „Madinga rudens skrybėlaitė“. Išskyrę skrybėlę, kaip vieną iš žmogaus aprangos aksesuarų, aptarėme jos formą, galimas faktūras, puošybos elementus bei vaidmenį žmogaus rūbų garderobe. Po to kibome kūrybiniam darbui: puošėme savo skrybėlaites rudens tematika.

Ekskursija į įstaigos rūbų sandėlį. Vaikai susipažino su rūbų laikymo bei priežiūros subtilybėmis. Bandė matuoti patikusius rūbus, derino juos pagal atspalvius, sezoną ar stilių.

Veikla “Piname kasas”. Vaikai mokosi kasų pinimo subtilybių, bando patys atlikti pynimo veiksmus. Džiaugiasi gautu rezultatu.

Veikla „Spalvos ir rūbai“. Pažiūrėję filmuką apie spalvas, vaikai ieškojo spintose rūbų su įvairiausiais raštais bei spalvomis. Mokėsi skirti ir įvardinti spalvas, lyginti tamsūs/šviesūs, derinti spalvų atspalvius. Po to visi rengė savo lėlytes, pritaikydami savo sugalvotą rūbų stilių.

Veikla “Apyrankė draugui”. Veriame karoliukus ant tvirto siūlo, mokomės derinti spalvas ir karoliukų dydį. Dovanojame savo kurtą/suvertą apyrankę pasirinktam draugui(-ei)

Veikla „Mokomės siūti“. Vaikai susipažįsta su siuvimo reikmenimis (adata, siūlais, įvairiomis sagomis, užtrauktuku, adatine, piršto apsaugėle), po to patys, siūlų ir plastmasinės adatos pagalba, mokosi siuvimo judesių, veriant/kaišiojant pro skylutes. Taip susiuvo kirminėlio pilvuko detales, o saulutei – spindulius.

Veikla „Susipažįstame su siuvykla“. Vaikai aplankė auklėtojos siuvyklėlę. Ten jie sužinojo apie rūbo siuvimo kelią – nuo pradžios iki pabaigos, kokių reikia įrankių ir įrenginių rūbų pasiuvimui, bandė atlikti nesudėtingus veiksmus su audiniu ir žirklėmis. Vaikai smalsiai klausėsi auklėtojos pasakojimo ir uždavinėjo klausimus. Visi grįžo namo pilni naujų įspūdžių

Veikla „Papuošalai“. Vaikai susipažįsta su vyriškais ir moteriškais puošybos aksesuarais. Sužino jų pavadinimus, paskirtį, patys kuria jų derinius ir puošia save bei lėlytes.

Šventė Madų šou. Šventėje darbuotojų kurtus aprangos stilius demonstravo vaikai Čia jie susipažino su modelio darbu, rūbų stilių įvairove, sužinojo daug apie rūbų kilmės istoriją.