kudikeliai.lt kudikeliai.lt

Skubios pagalbos tel. 865775240

Tel. (8 46) 49 01 90

El. paštas: kudikiu.namai@gmail.com

 

Keliaukime saugiai

PAŽINTINIS -KŪRYBINIS PROJEKTAS

 

TEMA:  „ KELIAUKIME SAUGIAI“

Projekto organizatorė: auklėtoja Irena Nugarienė.

Projekto dalyviai: 3 – 6 metų  Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų  vaikai ir įstaigos  pedagogai.

Projekto įgyvendinimo terminas: 2016 m. rugsėjo mėn.

 

Projekto idėja:

  Įstaigoje bendraudami su vaikais, išvykų ir ekskursijų metu pastebėjome, kad vaikų saugaus eismo įgūdžiai yra netvirti ir kad jie ne visada tinkamai elgiasi gatvėje, kieme, viešajame transporte.  Todėl nusprendėme vykdyti saugaus eismo projektą „Keliaukime saugiai“. Vaikai turėtų sužinoti ir suprasti, kas yra Kelių eismo taisyklės ir kodėl reikia jų laikytis, kokie pavojai tyko kelyje (gatvėje), kokių profesijų žmonės padeda ištikus nelaimei kelyje; suvokti  kai kurių kelio ženklų reikšmes. Vaikai turėtų pažinti šviesoforo signalų reikšmes; žinoti, kaip apsisaugoti nuo eismo įvykių tamsiuoju paros metu ir kodėl reikalingas atšvaitas; kaip saugiai elgtis automobilyje, viešajame transporte. Vaikai turėtų suprasti, kad saugumas  priklauso nuo jų pačių. Formuojant saugaus elgesio kelyje įgūdžius į pagalbą pasikviesime sveikatos biuro specialistę, kelių policijos biuro atstovą.

 

 Projekto tikslas:

   Ugdyti vaikų saugaus elgesio kelyje sampratą ir įgyti jų amžių ir patirtį atitinkančius saugaus elgesio kelyje įgūdžius.

 

Uždaviniai :

 

 • Supažindinti su saugaus elgesio kelyje taisyklėmis;
 • Mokyti atpažinti kelio ženklus, suprasti jų svarbą;
 • Suteikti žinių apie atšvaitus, kad vaikai gebėtų paaiškinti, kodėl būtina nešioti atšvaitus;
 • Tobulinti vaikų saugaus elgesio įgūdžius įvairių situacijų metu ( vykstant į ekskursiją, naudojantis viešuoju transportu);
 • Ugdyti nuostatą būti atsakingam už savo elgesį, veiksmus ir pasekmes kelyje. 

Metodai:

    Pokalbiai su vaikais, kūrybiniai-statybiniai žaidimai, grožinės literatūros ir smulkiosios tautosakos skaitymas, klausymas, dailės darbelių parodėlės, susitikimai su lektoriais, išvykos.

 

Projekto eiga:

 

 1. Saugaus eismo valandėlės grupėse. Rekomenduojamos pokalbių temos: „Kelias (gatvė), šaligatvis“; „Šviesoforo signalai“; „Mes pėstieji“; „Pavojai kelyje“; „Kelionė autobusu“ “Kas gerai ir kas blogai”, “ Katino Miciaus kelionė’; ir pan.
 2. Knygų, žurnalų apie mašinas, saugų eismą vartymas, eilėraščių, pasakojimų, dainelių, mįslių klausymas, filmukų žiūrėjimas.
 3. Išvyka į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos biuro „Saugaus eismo mokymo klasę“.
 4. Paskaita „ Būk saugus kelyje“, kurią skaitė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro  specialistė Irma Pupelytė.
 5. Susitikimas su administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo specialistu Neriju Stonkumi.
 6. Žaidimų diena „Būk atsargus “ .
 7. Piešinių parodėlės grupėse „Visos mašinėlės man labai patinka“

Projekto apibendrinimas:

    Vaikai aktyviai dalyvavo projekto renginiuose. Domėjosi saugaus eismo taisyklėmis, gilino žinias apie kelio ženklus, atšvaitus jų reikšmę ir svarbą keliaujantiems žmonėms. Lankydamiesi saugaus eismo mokymo klasėje vaikai iš specialisto išgirdo kaip saugiai reikia elgtis gatvėje ir filmuotoje medžiagoje pamatė kas nutinka, nesilaikant saugaus elgesio kelyje taisyklių. Saugaus elgesio įgūdžiai buvo tobulinami žaidime „Būk atsargus“, įvairių situacijų metu (vykstant į ekskursiją autobusu, naudojantis viešuoju transportu, keliaujant prie jūros pėsčiomis, stebint traukinių judėjimą geležinkelio stotyje ir pan.) Vaikai pradėjo suvokti, kad pačiam reikia rūpintis savo saugumu. Viso projekto metu buvo skatinamas vaikų gebėjimas vengti netinkamo elgesio kelyje (išdykauti, žaisti, eiti per kelią neleistinoje vietoje, bėgti į važiuojamąją kelio dalį, neatsargiai važinėtis dviratuku ne žaidimo aikštelėje, neapsižvalgius išeiti iš pastato ir kt). Žinias apie elgesį kelyje tamsiuoju paros metu, atšvaitus ir jų naudojimo taisykles padėjo tobulinti visuomenės sveikatos biuro specialistė ir kelių policijos biuro atstovas. Svečiai padovanojo vaikams atšvaitus ant rankos, pakabinamus atšvaitus, šviesą atspindinčias liemenes ir pamokino kaip teisingai juos užsidėti. Projekto metu vaikų įgytos žinios ir gebėjimai atsispindėjo kūrybinių žaidimų metu, piešiniuose bei vaikų inicijuotose pokalbiuose.