kudikeliai.lt kudikeliai.lt

Skubios pagalbos tel. 865775240

Tel. (8 46) 49 01 90

El. paštas: kudikiu.namai@gmail.com

 

Kamštelių vajus

Kamštelių vajus

Projektas „Kamštelių vajus“

   Viešosios įstaigos „Draugiški šeimai“ organizuojamas ekologijos konkursas “Kamštelių vajus” eina į pabaigą. Jis  tęsėsi šešis mėnesius (nuo balandžio mėn. iki rugsėjo mėn. pradžios). Konkursui prisiregistravo pustrečio šimto komandų iš įvairių Lietuvos miestų. Konkurso organizatoriai skaičiuoja, kad kamštelius visoje Lietuvoje rinko  apie trys šimtai tūkstančių žmonių.

   Šis konkursas -„Kamštelių vajus‘2015“ yra dalis socialinės iniciatyvos „EKODAIKTAI.LT”. Konkurso tikslas surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų plastikinių butelių kamštelių ir juos priduoti antrinių polietileno atliekų perdirbėjai AB „Plasta“ perdirbti.

   Tai konkursas, skatinantis atkreipti dėmesį į mus supančios aplinkos tvarką, gamtos tausojimą, šiukšlių rūšiavimą ir paskatinti vaikus laisvalaikį praleisti turiningai ir kūrybingai. Šis konkursas puiki priemonė kalbėti apie ekologiją, rūšiavimo naudą ir tvarką pasaulyje. Kamštelių rinkimas ir   toks prisidėjimas prie aplinkos švarinimo, vaikučiams tai tampa įdomiu nuotykiu.
    Pagrindinis konkurso tikslas buvo – surinkti kuo daugiau plastikinių butelių kamštelių bei sukurti iš jų meninį darbą. Taip pat šviesti visuomenę, skatinti leisti laisvalaikį sveikai, kuriant meninius darbus, naudojant ekologiškas priemones, skleisti žinias apie tokių projektų bei užsiėmimų naudą.

   Šiame projekte/ konkurse dalyvavo ir Klaipėdos m. sutrikusio vystymosi kūdikių namų auklėtiniai, kurie neabejingi ekologijai, šiukšlių rūšiavimui ir aplinkos švarai.  
   Projekto metu vaikučiai buvo skatinami mąstyti „žaliai“, buvo puoselėjamas jų kūrybiškumas. Taip pat buvo skatinami dirbti komandose, raginami jausti atsakomybės jausmą už bendro darbo rezultatą darant darbelius. Komanda „Kapitonai“ buvo sudaryta iš mišraus (4-5 m.) amžiaus vaikų. „Kapitonai“ parengė bendrą kolektyvinį darbą tema – „PLAUKIA LAIVELIS“. Žinoma, darbą rengiant, teko padėti ir auklėtojoms.

     Dabar vaikučiai tikisi ir laukia  prizų.