kudikeliai.lt kudikeliai.lt

Skubios pagalbos tel. 865775240

Tel. (8 46) 49 01 90

El. paštas: kudikiu.namai@gmail.com

 

Sveikatos priežiūros paslaugos

     Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namuose dirba profesionalus, ilgametę darbo patirtį turintis slaugos specialistų kolektyvas, kuriam vadovauja vyriausioji slaugytoja Renata Kairienė. Darbas su vaikais iš  slaugytojų reikalauja ne tik  žinių, bet ir begalinio troškimo padėti  vaikui,  gebėjimo užmegzti ryšį.  Reikalingas  ne vien išmanymas, bet ir  emocinis stabilumas, kantrybė, atjauta.  Atsakingas požiūris, greita orientacija ir pasitikėjimas savimi taip pat neatsiejamos įstaigos  slaugytojų savybės.

     Mūsų slaugos pagrindas – planingas, individualiai pritaikomas, į problemą nukreiptas, kognityvinis procesas, kuris padeda slaugytojoms priimti savalaikius sprendimus bei efektyviai spręsti iškilusias kasdienes problemas.

     Pagrindinis slaugos principas – komandinis darbas organizuojant mažųjų pacientų slaugą. Pastaruoju metu didelis dėmesys skiriamas vaikų paliatyviajai slaugai, kai siekiama palengvinti simptomus, kurie neišvengiamai progresuoja sergant nepagydomomis ar įgimtomis ligomis. Įsigyta moderni, medicininė slaugos įranga, reikalinga užtikrinant savalaikę, kokybišką pagalbą. Siekiant patenkinanti visus fiziologinius ligoniuko poreikius neapsiribojama vien tik  slauga siaurąja prasme, tai mokėjimas būti artimu žmogumi, gebėjimas dovanoti šilumą ir meilę – tikrą, nesuvaidintą, tai noras padalyti savo gerumą visiems po lygiai.

     Brandaus kolektyvo profesionalumo, atsakomybės, nuolat įgyjamų teorinių žinių bei patirties dėka stebimi akivaizdūs, teigiami vaikų slaugos pokyčiai. Mūsų kolektyvo pagrindinis uždavinys – dirbti taip, kad mažieji vaikučiai augtų mylimi, saugūs, sveiki, o turintys negalią galėtų gyventi kokybišką gyvenimą. „Meilė ir užuojauta yra būtinybė, o ne prabanga. Be jų žmonija neišgyventų“, – šie Dalai Lamos žodžiai labai tinka Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų slaugytojo misijai nusakyti.

          

Nubraukti nuo skruosto ištryškusią ašarą,

Kai sapnas apie mamą toks ryškus...

Laikyti už rankos žengiant pirmąjį žingsnį,

Kai kelias atrodo toks ilgas, sunkus...

Slaugyti karščiuojant, kai skauda galvelę,

Paguosti, kai sopa nubrozdintą kelį...

Nešioti nakčia varstant diegliams pilvuką,

Auginti kartu skaudų, pirmą dantuką...

Migdyti, aprengti, maitinti, nuprausti,

Kai liūdna paglostyt, pasupti, priglausti...

Ir tikėt, kad ištirps netikrumo ledai,

Nes mes jaučiam, kartu mums ne taip jau blogai...

 

(Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų

bendrosios praktikos slaugytoja Jolanta Simionenko)