kudikeliai.lt kudikeliai.lt

Skubios pagalbos tel. 865775240

Tel. (8 46) 49 01 90

El. paštas: kudikiu.namai@gmail.com

 

Logoterapeutas

Logoterapeutas moko vaiką kalbėti, bendrauti, pažinti pasaulį, orientuotis aplinkoje.

Jam padedant tėvai išmoksta maitinti vaiką, ugdyti prieškalbinius įgūdžius.

Logopedinių užsiėmimų metu vaikai mokosi ir žaidžia. Vaikai žaisdami išmoksta susikaupti ir ilgiau išlaikyti dėmesį. Kiekvieną žaidimą galima pritaikyti garsų mokymui.

Pratybų metu  lavinamas liežuvis ir lūpos, girdimasis suvokimas, tikslinamas garsų tarimas, turtinamas žodynas, ugdoma rišlioji kalba, lavinama smulkioji motorika. Per pamokėles naudojami įvairūs paveikslėliai, dėlionės, loto, žaidimai.

    Vaiko kalbos vystymasis - vienas labiausiai tėvus jaudinančių klausimų, tačiau ne visi tėvai žino, jog kalbos mokymasis prasideda gerokai anksčiau, nei vaikas ištaria pirmuosius savo žodžius. Kiekvieno vaiko kalbos raida – individualus dalykas. Tačiau yra tam tikrų dėsningumų ir nevertėtų praleisti jų pro ausis. Todėl svarbu suprasti, kad dėl įvairių skirtingų kalbinių sąlygų, kiekvieno vaiko kalbos plėtotės tempai yra nevienodi.

Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų Ankstyvosios reabilitacijos skyriaus logoterapeutė Reda Simaitienė, skaitydama tėveliams paskaitas, dalinasi gerąja patirtimi.

Paskaitos: pirmaantratrečiaketvirta.